Kredytekspert
Czym zajmuje się pośrednik finansowy?

Pośrednik finansowy Wrocław

Wielokrotnie spotkaliśmy się z kimś takim jak pośrednik finansowy. Na rynku jest ich naprawdę wielu. Czy warto korzystać z ich pomocy? Za chwilę się tego przekonamy.

Kim jest pośrednik finansowy Wrocław?

Pośrednik finansowy Wrocław jest człowiekiem, które zadaniem jest pomoc indywidualnemu klientowi czy też klientowi korporacyjnemu w dokonaniu pewnego decyzji finansowej. Najczęściej decyzja ta wiąże się z wyborem kredytu czy też inwestycją w finansowe instrumenty.

Należy pamiętać, że pośrednik finansowy nie jest w żadnym wypadku tym samym co inwestycyjny doradca. Pojęcie pośrednika można rozumieć jako pośredniczenie w sprzedaży hipotecznych kredytów.

Jak zostać pośrednikiem finansowym?

Pośrednicy finansowi w naszym kraju nie muszą kończyć zupełnie żadnych specjalistycznych szkoleń czy też kursów. Pośrednikiem finansowym w zasadzie może zostać każda osoba, która jest tym zainteresowana. Wykształcenie tak naprawdę nie jest wymagane, chociaż większość osób, które są zatrudnione na tym stanowisku posiada minimum średnie wykształcenie.

Pośrednik finansowy na pewno musi wyróżniać się wysokimi kompetencjami sprzedażowymi. Do tego musi posiadać umiejętność nawiązywania relacji z innymi osobami. Niesamowicie ważne są wysokie zdolności komunikacyjne, bardzo dobra prezencja czy też zdolności analityczne.

Czym zajmuje się pośrednik finansowy Wrocław?

Zakres obowiązków, które ma pośrednik finansować obejmować może: pośrednictwo pomiędzy bankiem a klientem indywidualnym w aspekcie samego wyboru kredytu, doradztwo w zakresie wyboru wszelkich pakietów ubezpieczenia czy też pakietów inwestycyjnych, pomoc przy kompletowaniu oraz przedkładaniu dokumentów w bankach oraz finansowych instytucjach, przygotowanie wyliczeń czy też analiz.

Wiele osób także zastanawia się ile kosztują usługi pośrednika finansowego. W obecnym momencie, usługi pośrednika finansowego dla klientów chcących wziąć kredyt czy też skorzystać z innego produktu są bezpłatne. Pośrednika bowiem wynagradza bank czy też instytucja, która udziela nam kredytu. W co po niektórych krajach, za usługi pośrednika płaci klient, który zyskuje dzięki temu pewność, że pośrednik wybrał rzeczywiście dla niego ofertę możliwie najlepszą.

Model pośrednictwa finansowego w Polsce

Pośrednictwo finansowe w naszym kraju najczęściej się opiera na modelu, w którym za usługi pośrednika indywidualny klient nie płaci. Z czego żyje zatem pośrednik finansowy? Oczywiście z prowizji, którą za sprzedaż produktów wypłacają mu banki czy też ubezpieczeniowe towarzystwa. Z uwagi na to, że każda z tychże instytucji przewiduje dla niego różny poziom samej prowizji.

W jednym z projektów legislacyjnych zmian związanych w Polsce z dopasowaniem prawa do unijnych przepisów proponowano, aby pośrednik nie pobierał prowizji bezpośrednio od banku (dzięki temu będzie mógł być bezstronny), jednak nie weszły te przepisy w życie, przynajmniej do dnia dzisiejszego.

Na sam koniec dodajmy, że warto korzystać z usług pośrednika, szczególnie gdy na kwestiach finansowych i bankowych oraz z zakresu nieruchomości nie znamy się zbyt dobrze.

Zobacz też:

Ekspert kredytowy we Wrocławiu

ul. Gwiaździsta 18/6,
53-413 Wrocław

GPS: 51° 08' 36"N, 17° 03' 95"E

Godziny otwarcia:


Poniedziałek: 09:00 - 18:00
Wtorek: 09:00 - 18:00
Środa: 09:00 - 18:00
Czwartek: 09:00 - 18:00
Piątek: 09:00 - 18:00
Sobota: zamknięte
Niedziela: zamknięte