Kredytekspert
Czym zajmuje się doradca finansowy?

Doradca finansowy Wrocław

Razem z rozwojem intensywnym rynku bankowego, jak i także rynku pożyczkowego ostatnimi czasy wzrosła liczba osób, które specjalizują się w zawodach, które są związane z tym właśnie sektorem. Poza agentami ubezpieczeniowymi znajdziemy coraz więcej specjalistów z zakresu szeroko pojętego doradztwa finansowego. Jest to zawód, z którym wiele osób miało już kontakt. Jak jest definiowany ten zawód? Czym się zajmuje? Za moment tego wszystkiego się dowiemy.

Doradca finansowy Wrocław – pożyteczny zawód

Bez dwóch zdań doradca finansowy Wrocław jest zawodem niezmiernie pożytecznym. Osoby, które nie mają czasu na zagłębienie się w skomplikowane oferty finansowych instytucji, chętnie skorzystają z jego pomocy. Doradca finansowy przedstawia elementy najważniejsze ofert bankowych, jak i także pożyczkowych instytucji. Pokazują niekorzystne oraz korzystne zapisy.

Co zapewni Ci doradca finansowy Wrocław?

Doradca finansowy jest zawodem, który wykonywany jest przez niezależnych oraz niezwiązanych z żadną instytucją konkretną. Ich rolę w założeniach przede wszystkim ma być przekazanie klientowi wiedzy merytorycznej na temat ochrony jego bezpośredniego majątku.

Doradca finansowy jest wszechstronnie wykształconym specjalistą. Jego celem jest podjęcie kroków odpowiednich, w celu ochrony bezpośredniej majątku klienta. Poza tym bardzo ważne jest finansowe bezpieczeństwo klienta, które się analizuje za pomogą weryfikowania jego potrzeb. Dobór produktów do realizacji finansowych celów, zapewnienie finansowej płynności oraz także przygotowanie klienta do skorzystania z usług finansowej instytucji to one założenia określone przez organ FECIF. Zaznaczyć należy to, że doradca finansowy w żadnym względzie nie jest finansowym pośrednikiem.

Jak wygląda praca doradcy finansowego we Wrocławiu?

Pora przejść do części praktycznej działalności większości finansowych doradców. Większość ich pracy jest związana z obsługą klientów, którzy szukają kredytów. Pierwsze spotkanie finansowego doradcy z klient zaczyna się od rozpoznania potrzeb danej osoby oraz rozpoznania rodzaju kredytu, którego potrzebuje klient. Kolejny krok to poznanie pieniężnej kwoty, jaka potrzebna jest. Później przechodzi się do uzyskania informacji o celu, na który ma być przeznaczona pożyczka. Pada także zapytanie, czy klient pod uwagi nie bierze skorzystania z oferty walutowych kredytów bądź też udzielanych wyłącznie w walucie polskiej.

Rola doradcy finansowego we Wrocławiu

W gestii doradcy finansowego leży ocena wstępna sytuacji finansowej danego klienta. Doradca finansowy sprawdza czy istnieje w ogóle możliwość zabezpieczenia kredytu poprzez hipotekę czy też poręczycieli. Ustalana także jest maksymalna oraz dogodna jednocześnie wysokość raty, jaką spłacić może klient. Doradcy finansowi przekazuje klientowi także wszelkie informacje o liczbie oraz o rodzaju dokumentów wymaganych przez konkretny bank. Często się zdarza, że doradca je pomaga klientowi skompletować oraz wypełnić.

Jak widać na powyższym rola doradcy finansowego jest bardzo szeroka. Warto korzystać z jego pomocy.

Zobacz też:

Ekspert kredytowy we Wrocławiu

ul. Gwiaździsta 18/6,
53-413 Wrocław

GPS: 51° 08' 36"N, 17° 03' 95"E

Godziny otwarcia:


Poniedziałek: 09:00 - 18:00
Wtorek: 09:00 - 18:00
Środa: 09:00 - 18:00
Czwartek: 09:00 - 18:00
Piątek: 09:00 - 18:00
Sobota: zamknięte
Niedziela: zamknięte