Kredytekspert
Czym zajmuje się doradca kredytowy?

Doradca kredytowy Wrocław

Czy warto korzystać z usług doradcy kredytowego? Z pewnością to pytanie sobie zadaje bardzo wiele osób, które zamierzają zaciągnąć pożyczkę. Warto sprawdzić na czym polega ten zawód, jaki jest zakres jego obowiązków oraz czy rzeczywiście jego pomoc będzie niezbędna. Te wszystkie informacje znajdziecie poniżej.

Kim jest doradca kredytowy Wrocław?

Doradca kredytowy Wrocław to pośrednik pomiędzy klientem, który się stara o uzyskanie kredytu czy też innego bankowego produktu, a bankiem bądź też inną finansową instytucją, która produktu może udzielić.

Na rynku obecnym zaobserwować możemy spory popyt na usługi kredytowego doradcy, bowiem banku obecnie wprowadzają coraz to nowsze oraz bardzo restrykcyjne procedury udzielania swoich produktów. Wielu konsumentów nie jest kompletnie w stanie się uporać z formalnościami i dlatego się decyduje na pomoc doradcy kredytowego.

Do zadania doradcy kredytowego należy wybranie oferty najbardziej korzystnej ze wszystkich, które są dostępne na rynku bankowym. Pamiętajmy jednak o tym, że doradcy mogą być zatrudnieni przez dany bank, firmę doradzą czy też pracować na tak zwaną „własną rękę”.

Czym zajmuje się doradca kredytowy we Wrocławiu?

Doradca kredytowy przede wszystkim się zajmuje obsługą klientów, którzy potrzebują finansowego wsparcia oraz poszukują w celu tym odpowiedniego kredytu lub też innego bankowego produktu.

Pierwsze spotkanie doradcy z klientem polega głównie na odpowiednim rozpoznaniu potrzeb klienta, a więc określenia, jakiego rodzaju, jak i także jakiej wysokości kredyt rzeczywiście będzie mu potrzebny, a także jaki dla niego będzie najbardziej korzystny produkt.

Warto także pamiętać, że dorada kredytowy zajmuje się oceną wstępną sytuacji finansowej danego klienta. Decyzja ostateczna w sprawie przyznania produktu leży w zakresie obowiązków kredytowego analityka.

Doradca kredytowy Wrocław – zakres obowiązków

Doradca kredytowy zajmuje się rozumianą szeroko obsługą interesów klientów, którzy poszukują najkorzystniejszego w ich sytuacji indywidualnej kredytu bądź innego bankowego produktu.

Zadaniem głównym doradcy jest zatem rozpoznanie właściwe potrzeb oraz finansowych możliwości klienta, a następnie dopasowanie do nich produktu bankowego odpowiedniego. Doradca także dokonuje oceny wstępnej sytuacji, jak i także zdolności kredytowej konsumenta.

Doradca kredytowy klientowi przekazuje informacje na temat tego, jakie dokumenty przedłożyć należy w danym banku, aby móc wnioskować o przyznanie konkretnego produktu. Nierzadko również pomaga przy ich wypełnianiu oraz także kompletowaniu.

Część najtrudniejsza pracy kredytowego doradcy zajmuje także czyszczenie historii negatywnej w BIK-u, a więc doradzeniem klientowi, jak prawidłowo zwiększyć zdolność kredytową oraz poprawić konsumencki wizerunek, jaki widnieje w rejestrach bankowych.

Do doradcy kredytowego należy mieć zaufanie. Naprawdę jest w stanie nam doradzić najlepszą dla nas opcję, która będzie gwarantowała najbardziej korzystny kredyt, który spokojnie będzie można spłacać ze swoich stałych źródeł dochodu.

Zobacz też:

Ekspert kredytowy we Wrocławiu

ul. Gwiaździsta 18/6,
53-413 Wrocław

GPS: 51° 08' 36"N, 17° 03' 95"E

Godziny otwarcia:


Poniedziałek: 09:00 - 18:00
Wtorek: 09:00 - 18:00
Środa: 09:00 - 18:00
Czwartek: 09:00 - 18:00
Piątek: 09:00 - 18:00
Sobota: zamknięte
Niedziela: zamknięte