Kredytekspert
Kredyt przez doradcę czy w banku?

Doradca kredytowy

Wzięcie kredytu to poważna decyzja, która odbije się na naszych finansach nawet na bardzo długi okres. Raczej nie trzeba wyjaśniać, dlaczego nie powinno się przystępować do tego typu umów pochopnie, dlatego najlepiej od razu zastanowić się, jak wziąć kredyt w sposób przemyślany.

Oczywistą odpowiedzią jest tu dokładne zapoznanie się z aktualnymi ofertami. Banki prześcigają się w tworzeniu pakietów bardziej przyjaznych dla klienta, lecz umowy związane z kredytami są na tyle skomplikowane, że niezależnie od intencji banku, przeciętny człowiek może mieć niemałe problemy ze zrozumieniem wszystkich warunków, na których te się opierają.

Czy warto sięgnąć pomoc doradcy kredytowego?

Jak wiadomo, popyt zawsze wiąże się z wyspecjalizowanymi usługami w danej dziedzinie. Wiele osób, w trosce o swoje długoterminowe plany pieniężne, ucieka się o pomoc do fachowych doradców finansowych. Są to specjaliści zajmujący się zarządzaniem domowym budżetem, dlatego wybór kredytu jest jedną z ich podstawowych usług. Rzecz jasna, ich usługi wiążą się z pewną opłatą, dlatego niektórzy ludzi pozostają sceptyczny co do ich faktycznej opłacalności, uważając, że konsultant w banku spisze się równie dobrze. Czy jest tak w rzeczywistości? Nad tym pytaniem warto się zastanowić!

Doradca kredytowy a konsultant w banku – porównanie

Niemal każdy bank stawia sobie na celu zbudowanie zaufania u klienta. O ile nie jest to koniecznie praktyka o negatywnym wydźwięku, to warto mieć na uwadze, że niezależnie od której strony na spojrzymy, bank stara się w takiej relacji zyskać jak najwięcej. Z drugiej strony, doradca pozostaje całkowicie neutralny, dlatego jego wskazówki są obiektywne. Jest to osoba, która ma na uwadze przede wszystkim zadowolenie swoich klientów, przez co aktywnie stara się wyszukiwać najlepszych ofert na rynku, z uwzględnieniem potrzeb oraz preferencji obsługiwanej osoby, dobierając je indywidualnie. Kolejną kwestią jest tu szersza perspektywa, jaką posiada taki doradca – jest on w stanie efektywnie przejrzeć oferty wszystkich aktywnych banków, nie ograniczając się do konkretnego zakresu, o ile nie jest to życzenie jego klienta.

Ogólne zalety korzystania z usług doradcy

W ramach podsumowania warto wymienić największe zalety korzystania z usług doradcy w wyborze kredytu:

  • obiektywna analiza rynku
  • przestudiowanie poszczególnych ofert
  • uwzględnienie kwestii indywidualnych
  • objaśnienie konkretnych warunków umowy

W ogólnym rozrachunku można śmiało stwierdzić, że w większości przypadków doradca kredytowy to bardzo opłacalna opcja.