Kredytekspert
Jak wybrać kredyt na dom/mieszkanie?

Jak wybrać kredyt na dom/mieszkanie?

Zakup nieruchomości, na przykład domu lub mieszkania, wymaga zasobnego portfela lub odpowiednio zapełnionego konta. Osoby, które nie dysponują wystarczającą sumą pieniędzy, by jednorazowo nabyć podobającą się im nieruchomość, mogą skorzystać z oferty kredytu. Większość banków ma w swojej ofercie różne rodzaje kredytów, które reklamowane są jako korzystne, nisko oprocentowane i bezpieczne. Jak wybrać właściwą opcję? Decyzja o wzięciu takiego kredytu stanowi zobowiązanie na lata, dlatego też powinna być przemyślana, sprawdzona, a najlepiej skonsultowana z niezależnym doradcą.

Doradca doradcy nierówny

Większość placówek bankowych oferuje wsparcie doradcy na miejscu podczas wizyty w oddziale. Ze specjalistą od kredytów można też umówić się telefonicznie lub porozmawiać przez odpowiednie widżety na stronie internetowej. Jednak osoby doświadczone w branży zalecają, by korzystać raczej z oferty doradców niezależnych, czyli takich, którzy nie są zatrudnieni przez żaden z banków i nie czerpią korzyści z polecania produktów znajdujących się w ofercie tego banku. Łatwo domyślić się, że doradca otrzymujący prowizję za promocję opcji dostępnych w ofercie placówki, dla której pracuje, będzie się starał jak najbardziej zachęcić klienta do skorzystania właśnie z takiego kredytu. Taka porada nie będzie obiektywna, choć można spotkać się z wieloma cennymi przykładami i rzetelną kalkulacją. Doradca najprawdopodobniej zechce tak czy inaczej przekonać daną osobę, że to właśnie w jego banku będzie miał najwięcej korzystnych możliwości. Z kolei osoba pracująca niezależnie jak doradca kredytowy Wrocław, dysponuje przeważnie doskonałą znajomością rynku, różnych ofert kredytów hipotecznych i umie je porównać pod kątem aspektów interesujących klienta. Nie będzie zainteresowana przekonywaniem go do jakiejkolwiek opcji, ale sprawieniem, by oferta była trafiona i jak najbardziej korzystna. Wydaje się więc dość oczywiste, że warto skorzystać z pomocy doradcy niezależnego, o dużej wiedzy i bogatym doświadczeniu.

Porady ekspertów kredytowych

W większości przypadków skorzystanie z profesjonalnej porady będzie opłacało się bardziej, niż próby samodzielnego zweryfikowania dostępnych na rynku ofert kredytów. W odróżnieniu od kredytów na różne mniejsze wydatki, ten rodzaj oznacza, że zaciąga się spore zobowiązanie, wiążąc się tym samym z daną placówką na wiele, często kilkadziesiąt lat. Dobra decyzja powoli zaprocentuje, zła również, ale w drugą stronę. Dlatego też wsparcie eksperta od finansów jest niezbędne, o ile oczywiście jest to dobry, niezależny doradca z aktualną wiedzą i zorientowaniem w rynku. W większości przypadków wystarczy jedna rzetelna opinia. Lepiej jest spotkać się z doradcą na żywo, ale jeśli to niemożliwe, w dzisiejszych czasach nietrudno o przeprowadzenie rozmowy telefonicznej lub np. wideorozmowy.

Ekspert kredytowy we Wrocławiu

ul. Gwiaździsta 18/6,
53-413 Wrocław

GPS: 51° 08' 36"N, 17° 03' 95"E

Godziny otwarcia:


Poniedziałek: 09:00 - 18:00
Wtorek: 09:00 - 18:00
Środa: 09:00 - 18:00
Czwartek: 09:00 - 18:00
Piątek: 09:00 - 18:00
Sobota: zamknięte
Niedziela: zamknięte